EĞİTİM PROGRAMLARIMIZ

Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezimizde, Yaygın Gelişimsel Bozukluklar, Özel Öğrenme Güçlüğü (Disleksi), Zihinsel Engelliler, üzerine eğitim ve rehabilitasyon programlarımız mevcuttur.

Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezimizden, Otizm, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite, Davranış Bozuklukları, Okula Uyum Sorunları, Sosyal ve Duygusal Gelişim, Zihinsel Engelliler, Öğrenme Güçlüğü, Down Sendromu, Bedensel Engelliler, Özel eğitim, Aile eğitimi konularında destek alabilirsiniz.

BİREYSEL EĞİTİM

Sevgi Melekleri Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ‘nde öğrencilerimizin ve ailelerimizin ihtiyaçları gözönüne alınarak; özel eğitim öğretmeni, psikolojik danışman ve gerekirse fizyoterapistimizle birlikte hazırlanan Bireyselleştirilmiş Eğitim Planı ile her öğrencinin ayrı ayrı hedefleri ve bu hedeflere ulaşmada yol gösteren eğitim plan ve programları belirlenir.

GRUP DERSLERİ

Kurumumuzda, bireysel ve gerekiyorsa grup dersleri ile öğrencimize hedefler kazandırılırken; psikolojik danışmanımız ve özel eğitim öğretmenimiz aracılığıyla ailelerimizin yaşadıkları sıkıntılara çözüm getirmek amacıyla ücretsiz aile eğitimleri düzenli olarak sürdürülmektedir. Başka okullara devam eden öğrencilerimizin öğretmenlerine ve okul yönetimlerine sürekli bildirimlerde bulunarak eğitim öğretim faaliyetlerimizin sürekliliği sağlanmaktadır.